APIE MENO TERAPIJĄ

Meno terapija - tai vartai į vidinį žmogaus pasaulį.
Menas – tai viena iš seniausių žmogaus kūrybinės, emocinės, jausmų ir minčių saviraiškos priemonių, leidžianti atskleisti suvokiamą ir nesuvokiamą žmogaus vidinę ir išorinę realybę. Šiuo požiūriu menas tampa labai dėkinga erdve psichoterapiniams tikslams įgyvendinti.

Turinčiam psichologinių problemų žmogui saviraiškos galimybė dažnai yra ribota arba visai blokuota.

Daug psichologinių problemų pasireiškia nesugebėjimu realiai matyti save ir kitus, nemokėjimu realiai pajusti savo galimybes, nesugebėjimu išreikšti savo norus, užmegzti artimus santykius.

Meno terapija yra iš esmės nežodinio bendravimo priemonė todėl leidžia sukurti saugesnį kontaktą ir skatina žmogų reikšti savo jausmus, mintis ir potyrius piešiant. Klientas netiesiogiai išsako savo problemas, išgyvenimus, gali giliau atsiskleisti. Meno terapija gali būti vertinga ir tiems žmonėms, kurių nepakankamai geri kalbos įgūdžiai, kuriems sunku išsakyti savo jausmus.

Meno terapijos pagrindas yra simbolių kalba, ji dažnai padeda kur kas tiksliau išreikšti savo išgyvenimus, naujai pažvelgti į situaciją ar gyvenimiškas problemas. Tai unikali priemonė, galinti padėti žmogui sužinoti ir priimti tiesą apie save.

Meno terapijai nereikia jokių meninių gebėjimų ar įgūdžių. Praktiškai kiekvienas žmogus, nepriklausomai nuo amžiaus, kultūrinio patyrimo ar socialinės padėties, gali dalyvauti meno terapijoje. Meno terapijos procese dažniausiai praktikuojamas piešimas (pieštuku, kreidomis), tapymas (akvarele, guašu ir kt.).

Jei turite polinkį į meninę išraišką arba jaučiate poreikį tokiai savęs pažinimo bei saviraiškos formai, norite pažinti savo išgyvenimų turinį ir prasmę, kreipkitės: Tel.: +370 698 44938 arba elektroniniu paštu: inga.dovidaitiene@gmail.com

Esu labai dėkinga visiems meno terapijos užsiėmimų dalyviams už jų nuoširdžius piešinius. Keliaudama kartu per spalvas, linijas ir formas, aš taip pat daug atradau, supratau ir išgyvenau. Susipažinti su kai kuriais piešiniais ir pasinerti į jausmų bei minčių pasaulį jūs galite užsukę į piešinių galeriją.