APIE KŪNO TERAPIJĄ

Sąryšis tarp kūno ir dvasios žinomas jau seniai. Gyvenimo bėgyje išvengti traumuojančių įvykių niekam nepavyksta. Neišreikštos emocijos, skausmingi prisiminimai ir išgyvenimai „užrašomi“ žmogaus kūne ir veikia mūsų ne tik fizinę, bet ir psichinę sveikatą. Įtempimai raumenyse, atsiradę nuo tam tikrų neigiamų emocijų, kaupiasi metų metus ir blokuoja gyvenimišką energiją, emocijas, jėgas, gabumus, sukelia įvairius susirgimus.

Ką duoda kūno terapija?


Holistinė kūno terapija (palsingas) – visuminis metodas, suteikiantis išgijimą fiziniame, emociniame ir dvasiniame lygmenyse. Švelnus prisilietimas, lengvas sūpavimas, pagarba kūnui – toks yra holistinio palsingo metodas. Šis metodas aktyvizuoja kūne savigydos procesus, ypač tinka pervargus, nusilpus imuninei sistemai, kai kamuoja baimė, susierzinimas, nerimas. Atstato dvasinę pusiausvyrą, sveiką miegą, kelia energetinį potencialą, stiprina nervų sistemą. Ši pulsacija suteikia gilią relaksaciją, sukuria pakitusią sąmonės būseną (minkštą kinestetinį transą), energetinių ir emocinių blokų „ištirpimą“. Šis metodas moka mylėti, gerbti ir priimti kūną tokį, kokį turime.

Kūno terapijos eiga:


Kūno palsingas atliekamas gulant klientui iš pradžių ant pilvo, vėliau ant nugaros ir šono. Klientas turi būti apsirengęs patogiais laisvais nevaržančiais drabužiais, be papuošalų ir aksesuarų. Darant pulsacinius judesius, vibracijos skleidžiamos visam kūnui. Visa tai atliekama švelniai, sukuriant sinchroniškumą ir vientisumą. Kūno terapeutas stebi kaip kūnas reaguoja į jo prisilietimus, kaip keičiasi kvėpavimas, kur atsiranda įtampa ir atsipalaidavimas, galiausiai, kūnas ima „šnekėtis“ su terapeutu. Kartais emocijos taip sukyla, kad žmogus gali nuliūsti, pradėti verkti, kartais išlenda užgniaužtas pyktis, agresija, gėda. Vėliau, vykstant aptarimui, išaiškėja blogos sveikatos ir vidinės savijautos priežastys: santykių, bendravimo problemos, žema savivertė, menkavertiškumo jausmas ir pan.

Holistinio kūno palsingas netinka sergant infekcinėmis ligomis, cukriniu diabetu, esant širdies ir kraujagyslių ligomis, psichikos sutrikimams.
Daugiau apie holistinę kūno terapiją galite sužinoti čia: http://www.youtube.com/watch?v=hK2a3CQjmUg